Milý příteli,

 

jsi člověk, který se snaží vše zvládnout sám, přestože si obklopen tichem či slabým zvukem, máš své sny a přání a děláš vše pro jejich splnění.

 

Kdy naposled se tě někdo  zeptal, jak to zvládáš, když tvé uši nefungují tak, jak by měli? Jsi přátelský člověk, rád si s někým povídáš, ale narážíš na to, že nerozumíš. Někdy máš pocit beznaděje a radší se už tak nedružíš.

 

Kdy se tě někdo tázal, jak se cítíš? Ty jsi ale přece důležitý člověk! Hledáš cestu, jak  projit nástrahami, které ti život nachystal.

 

Jestli-máš pocit, že se ti v životě nedaří, protože máš sluchovou vadu a chybí ti konkrétní představa, jak z toho ven, jsi zde na správné místě.

 

Pokud přemýšlíš o nějakém způsobu, jak svůj život uchopit a mohl si růst i přes nedostatečné slyšení, nabízím ti zde svoje rady a povedu tě.

 

Potýkáš-li se s problémy, které se objevují díky špatnému slyšení, tak je eBook zdarma jako dárek přichystaný právě pro tebe.

 

 A pokud se tě problém se sluchem netýká, protože slyšíš ale chceš nějakým způsobem pomoci své kamarádce, kamarádovi či někomu jinému člověku  sluchově  postiženému, tak v položce eBook zdarma uvedený v menu nahoře najdeš informace, které hledáš.

 

Vítejte na cestě k lepšímu porozumění řeči

Simona Šumberová

EBOOK ZDARMA

3 kroky, jak lépe rozumět, i když špatně slyšíme

ke ztažení zde:

Níže si přečtete můj příběh

Můj příběh

DNES S VÁMI CHCI SDÍLET SVŮJ PŘÍBĚCH ŽIVOTA S TĚŽKOU VADOU SLUCHU

V současné době mám život i s těžkou vadou sluchu takový, jak jsem si představovala. Mám slyšícího partnera, víc si rozumím se svou slyšící rodinou.

Dělám práci z domova, vím, jaké jsou moje silné stránky a využívám je a pomáhám lidem se vyrovnat se sluchovou vadou a pochopit své pocity a pocity druhých, jak se dívají na člověka s vadou sluchu. Umím přizpůsobit okolí sobě, tak abych lépe rozuměla mluvené řeči.

JEŠTĚ PŘED PÁR LETY TO TOMU TAK VŮBEC NEBYLO, NEVĚDĚLA JSEM, CO DĚLAT

Sluchová vada mi hodně komplikovala život, nerozuměla jsem ve vlastní rodině, odezírání mě vyčerpávalo dvojnásobně i jako introverta, nestačila jsem si dobíjet baterky.

Měla jsem pocit, že v rodině mě někdy mají za blbce, který nic nechápe o ostatním z okolí ani nemluvme.

MOJE NITERNÉ POCITY

Měla jsem pocit, že se moje sluchová vada se jen zhoršila, nebo jsem se zhoršila ve svém poslechu a odezírání.

Přestože, jsem hodně četla a měla dobrý rozhled, měla jsem pořád pocit, že i když stihnu zaslechnout či zodezírám řečené ze rtů a dám si to dohromady, nestíhám zareagovat a odpovědět, mluvčí se otočí a jde se bavit s někým jiným.

Měla jsem pocit, že se se mnou nechtějí bavit. Cítila jsem se někdy jako kdybych byla tam v místnosti ani nebyla. Měla jsem pocit, že někteřé lidé se s mnou bojí komunikovat, že jsem neviditelná.

KLADLA JSEM SI OTÁZKU – CO S TÍM UDĚLÁM?

Rozhodla jsem se, že přijdu na způsob, jak tyto situace zvládnout a pomoci tak sobě i ostatním k lepšímu pochopení sami sebe a k efektivnější komunikaci i přes těžkou sluchovou vadu.

V roce 2019, když jsem se vzpamatovala z otřesů, který pro mě život nachystal a dala si do kupy svoje zdraví, jsem se rozhodla, že i nadále budu pomáhat osobám sluchově postiženým a to úplně jinou formou, než jsem dělala dříve.

Mým cílem je, aby sluchově postižení lidé dostali správné informace za pomocí e-booku a aby měli odvahu vyjít z ulity a komunikovat i přes menší či větší ztrátu sluchu.

Našla jsem možnosti, jak ty správné informace dostat co nejvíce k potřebným lidem. Lidé, na základě zde uvedených informací v online formě, které zde dostanou, mohou pochopit sebe a lépe rozumět i přes ztrátu sluchu. S mou podporou zlepší své porozumění a komunikaci s druhými lidmi. Způsob, jak na to, jsem našla. A tím jsem zároveň našla i sebe samu.

Články , postřehy a návody najdete kliknutím zde: BLOG