Vítám vás v části nazvanou

Zdravý životní styl

Už od dětství mám pozitivní vztah k přírodě a ke zvířatům. Ráda se dívám na vše, co je zelené a co květe. Jaro je pro mě nejlepší roční období. Proto také bydlím obklopená přírodou a lesem s výhledem na hory.

Nejen já, ale mí přátelé se zajímáme o zdravý životní styl a protože se mi často ptají na názor na různé věci týkající na zdraví, stravy, mezilidských vztahů a zvířat,  vytvořila jsem pro vás tuto část.

Kyselost těla

Víte, že zdravá životospráva přispívá k zdravým cévám a tepnám? Budete-li je mít čisté a zdravé, můžete také odstranit tinnitus - ušní šelesty nebo je aspoň velmi zmírnit.

Dnes chci psát o tom, na co se mě kamarádka zeptala: „Kyselost těla – co na to říkáš?“

V myšlenkách se vracím do doby, kdy jsem řešila jeden problém a to, že jsem měla v ledvinách kameny. Bylo mě 22 let a chtěla jsem už mít dítě. Ortel lékaře, že tam mám šutry a musím pod kudlu, se mě vůbec nelíbil. Nějak intuitivně jsem cítila, že to pro mě řešení není. Co teď? Bylo to v době, kdy se počítač teprve do firem dral pomalu a seznam a Google byl ještě u nás nenarozený.

Kolegyně mě v práci poradila Lapacho – čaj z kůry stromů Lapačo. Pila jsem ho 3x denně poctivě půl roku. Po půlroce jsem šla k lékaři, ten udiveně konstatoval, že v ledvinách nemám vůbec nic. Šutry zmizeli. Lapacho napomáhá při odstraňování nečistot a usazenin z těla. Mohla jsem klidně otěhotnět a také jsem do roka porodila zdravou holčičku.

Čisté tělo je důležité také proto, že pokud v těle nejsou různé nečistoty, tak se snadno nemohou množit bakterie a viry, plísně i další neplechy. Ty se hlavně lepí na hlenech a různých usazeninách a na nich si lebedí. Zvýšená kyselost těla může vést k rakovině.

Hlavní příčinou kyselosti těla mohou být:

·         nesprávné stravovací návyky, přejídání, nedostatek vitamínu, živých enzymů v potravě

·         nedostatek čisticích elementů těla jako jsou ovoce a zelenina

·         nedostatek pití vody, vhodných čajů, které by tělo proplachovalo,

·         stres – pracovní, když jsme ve stresu a zrovna jíme, tělo nedokáže efektivně strávit potravu

·         nedostatek pohybu, kdy lymfa těžko protéká tělem a pomalu nebo vůbec se odstraňuji nečistoty z těla

·         znečištěné ovzduší

·         veškeré přidané látky do potravin – aditiva, barviva, konzervanty apod.

·         přebytek cukrů – na nich se nejvíce množí bakterie

·         chemikálie používané v zemědělství,

·         předčasná sklizeň potravin, dlouhé skladovací doby,

·         zpracování potravy v továrnách – ozařovaní, zahřívání, sterilizace a konzervování způsobují velkou ztrátu životně důležitých enzymů, vitaminů a dalších vitálních látek a stává se z nich mrtvá strava – viz odkaz na celostní medicína.cz

·         rychlé občerstvení bez živin

·         přehnané cvičení

Někdo v překyselení organismu nevěří. Ale pokud má nějaké zdravotní problémy, měl by přemýšlet o příčině. Viry a bakterie jsou všude kolem nás a záleží jen na čistém organismu a tím i zdravému imunitnímu systému, jak si s nimi poradí.

Co udělat, aby tělo bylo více zásadité?

·         Jíst hodně zásaditých potravin – ovoce, zelenina, zelené natě, bylinkové čaje nejlépe ze zahrádky

·         pít čistou vodu

·         při stresu odpočívat, zacvičit si dechové cvičení

·         nepřehánět to s cvičením

·         hýbat se – nejlepší je chůze

·         chodit do lesa a dýchat čistý vzduch

·         omezit cukry i v těstovinách a bílé mouce

·         jíst zdravé tuky – ořechy a semínka – promažou klouby, dodají              vápník a jiné minerály

·         omezit rychlé občerstvení nebo si vyrobit doma zdravější       variantu – dělám například čočkový burger

·         vyhýbat se pochutinám nebo je aspoň omezit nebo přejít  na       zdravější variantu.

·         občas si udělat jednodenní půst nebo aspoň odlehčit stravu

Je důležité neustále myslet na to, co v potravě přijímáme, zda se hýbáme, a dostatečně tělo proplachujeme čistou vodou. Nesmíme také zapomínat na dobré mezilidské vztahy a co nejvíce odpočívat, právě, když jsme ve stresu a myslíme si, že nemáme čas. Tělo nám poděkuje a zjistíme, že se nám zároveň pročistila i naše mysl. Jako by se v hlavně najednou vyjasnilo.

     Nevěříte, mě se to stalo. A navíc to ovlivnilo i mé oči. Jako bych viděla ostřeji.

Je těžké v dnešní době myslet na správnou stravu. Reklamy na nás chrlí, co máme jíst, do jídel jsou přidávány např. glutamany a látky, které podporují naši chuť. A absence mikrolátek, jako jsou vitamíny a enzymy vede k tomu, že podvyživené tělo křičí: nakrm mě tím správným jídlem plných živých enzymů a vitamínu. A my místo rajčete mu dáme často cukry a tuky.

Také, když přijdeme z práce vystresovaní, nebo ženy v nikdy nekončicí práci v domácnosti, maminky při neustálé péči o dítě – ti všichni, když je konečně klid, tak najednou se vrhnou na jídlo. A sní ho hodně, a hlavně protože nás přepadne vlčí hlad, často popadneme k jídlu to, co máme na dosah. Tady je důležité dopředu si připravit nějaký zeleninový salát a pokud tedy neodoláme a sáhneme po nezdravém jídle, tak ho můžeme kompenzovat zeleninovým salátem, kde živé enzymy nám pomohou strávit potravu a trochu kompenzovat nezdravou stravu.

Zanesený organismus vytváří prostředí nejen pro různé nemoce, ale i pro předčasné stárnutí.

Když jdu do obchodu nakupovat, někdy se dívám, co lidé kupují. A často lidé s nadváhou kupují více nezdravých potravin – sladkostí, sušenek a jiných pochutin. Zato štíhlí lidé mají potraviny ve vozíku pestřejší, od masa po zeleninu, ovoce a obiloviny. Zrovna nedávno jsem viděla starého pána, který mě překvapil svou sešlostí a vráskami. Ve vozíku měl jen pivo a 4 sušenky. Možná to byla svačina, ale mám pocit, že zdravému výživnému jídlu moc neholduje.

 Co tedy dělat? Jak začít?

Můžeme si vybrat dvě, tři věci, které můžete každý den pro své zdraví a čisté tělo udělat. Jednou si dát k večeři třeba rajčatový salát k chlebu s pažitkou. Jít pěšky do schodů. A pokud máte ten den pohybu až nad hlavu, zkuste místo toho aspoň na dvě minuty hlubší  dechové cvičení. Anebo si místo kávy dát bylinkový čaj. Výběr je jen na vás.

Hodně zdraví!

Líbil se ti  článek? Dej níže like!