Poznáme, když někdo špatně slyší?

Stála jsem na zastávce autobusu a potkala jsem tam paní, která má neslyšící dospělou dceru. Dali jsme se do řeči o tom, jaký jsme měli den a co je nového v našem životě. Pak jsme si nasadili roušky a nastoupili do autobusu. Paní na mě dál mluvila a já už nereagovala.  Řekla jsem ji, že nerozumím, protože má roušku a nemohu odezírat. Byla překvapená, sundala si roušku, abych mohla odezírat a sdělila, že myslela, že mám jen lehkou vadu sluchu a najednou zjistila, že ji neslyším. No jo, řekla jsem, já na tak těžkou sluchovou vadu nevypadám a matu tím i ušní lékaře. Až když se podívají na můj audiogram, tak teprve zjistí, že jsem těžce nedoslýchavá.

Také se vám stalo, že na druhé působíte tak, že jim rozumíte a v určité situaci zjistí, že vlastně tomu tak není? Zkuste si o tom popovídat v uzavřené FB skupině Tiché uši – nedoslýchám, neslyším, (dostanete se tam kliknutím na výše modře zabarvený nadpis Tiché uši -nedoslýchám, neslyším), která je vytvořená pro vás, co máte jakoukoliv ztrátu sluchu – v této skupině mohou diskutovat pouze členové se sluchovou vadou a je neveřejná a můžete zde v bezpečném prostředí diskutovat a vyměňovat si vzájemné postřehy a zkušenosti ze svého života a zadávat dotazy. Zároveň tam budete mít ode mě nejen zpětnou vazbu, ale i různé tipy, videa s titulky a různé zajímavosti pro zpestření a pobavení. Ráda vás tam uvidím.

Také se vám stalo, že jste mysleli, že člověk před vámi má jen nepatrnou ztrátu sluchu a pak jste byli překvapení, že za určité situace vám vůbec nerozumí? Podělte se o vaši zkušenosti kliknutím na růžový nadpis zde v uzavřené FB skupině Tiché uši – komunikace s člověkem s vadou sluchu, která je vytvořená pro ty, co mají ve své rodině či mezi přáteli a v okolí člověka s vadou sluchu. Zde si můžete vyměňovat zkušenosti, zadávat dotazy, najít odpovědi na některé otázky, které vás pálí.  Skupina je neveřejná a uzavřená, kde se online schází pouze členové této skupiny. Já vám budu odpovídat na vaše dotazy, dávat tipy a videotipy, jak zlepšit komunikaci se svým blízkým s poruchou sluchu, občas i něco zajímavého či zábavného. Těším se na vás ve skupině.

 

Simona Šumberová
Jsem introvertka, mám ráda přírodu a zvířátka a mou zálibou je čtení. Pomáhám lidem s vadou sluchu – neslyšícím, těžce nedoslýchavým rozumět světu kolem i sobě sama a slyšícím lidem poznat co tito lidé prožívají a jak s nimi efektivně komunikovat. Jsem autorkou ebooku 3 kroky, jak lépe rozumět, i když špatně slyšíme , ebooku Špatně slyším, nekřičte! a Malého průvodce zákony a paragrafy pro osoby se sluchovým postižením, Více o mně se dozvíte Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.