Koronavirus a odezírání

V dnešní době, kdy média neustále chrlí informace o počtech nakažených v těch a těch zemích i u nás v ČR, je pro těžce sluchově postižené, kteří pro porozumění řeči potřebují odezírání, docela stresující, když se hromadně nosí roušky. Ochrana proti virum a bakteriím je jistě věc potřebná a nutná, ale jak to udělat, abychom my sluchově postižení rozuměli slovům, když budou ústa lidi zakrytá?

Můžeme si třeba řečené nechat napsat na papír nebo na mobil, kde si vše mluvené přečteme. Budou mít lidé ale trpělivost nám to napsat? Třeba nám naopak bude k prospěchu, že nemůžeme odezírat a lidé se naučí znakovat nebo aspoň řečené rukama zobrazit a padne komunikační bariera. Už se při té představě usmívám. Co vy na to, budou zakrytá ústa pro vaše porozumění problém?

Simona Valentová
Pomáhám lidem na základě vlastních zkušeností překonávat překážky, na které z důvodu sebemenší ztráty sluchu naráží. Jsem průvodcem na cestě k pochopení co obnáší sluchová vada a jak se vyznat ve všech svých pocitech a co dělat při neporozumění řeči. Můj příběh si přečtete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Chcete hladce komunikovat s člověkem s vadou sluchu tak, aby vám rozuměl? Přečtete si 10 tipů jak na to!

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na facebooku: