Koronavirus a imunita

V dnešní době koronaviru je jedním ze způsobu obrany posilovat imunitu. Kdo má zahrádku, už vidí rašit zelené lístky pampelišek, kopřivy, pažitky. Z mladé  kopřivy si dělám čaj nebo stejně jako listy pampelišek si je dávám do salátu. Letos mi na zahrádce roste i medvědí česnek. Do květináče jsem si zasadila cibuli se rašícím zeleným stonkem a dávám si ji na chleba, do polévky. Vitamín C pro posílení imunity také důležitý. Loni jsem si natrhala šipky a z usušených a rozdrcených si dělám čaj.

Pro další přísun vitamínu jsem si včera zasadila řeřichu. Roste jako z vody a v pomazánce se pěkně vyjímá. Další vitamíny a minerály si každý doplňuje nákupem v obchodě – citrusy, zelenina, semínka, ořechy, nejlépe je jíst v čerstvé nevařené podobě. Jak posilujete svou imunitu vy?

Simona Šumberová
Jsem introvertka, mám ráda přírodu a zvířátka a mou zálibou je čtení. Pomáhám lidem s vadou sluchu – neslyšícím, těžce nedoslýchavým rozumět světu kolem i sobě sama a slyšícím lidem poznat co tito lidé prožívají a jak s nimi efektivně komunikovat. Jsem autorkou ebooku 3 kroky, jak lépe rozumět, i když špatně slyšíme , ebooku Špatně slyším, nekřičte! a Malého průvodce zákony a paragrafy pro osoby se sluchovým postižením, Více o mně se dozvíte Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.