Můj psí vnuk

Stala jsem se babičkou. A to ne ledajakou. Jsem hrdá psí babička. Naším mladým se narodil psí vnuk. Pardón, nenarodil. Vyzvedli si ho z psí porodnice. Já ho viděla, když měl dva měsíce. Je krásný, roztomilý. Já vím, každé mimino je krásné a roztomilé. Ale ono to naše je jaksi prostě pro nás to nejhezčí. A jmenuje se Charlie.

No a já, jako správná babička jsem koupila pro svého psího vnuka hračky – míček a kus masa – tedy ne opravdového, na hraní.

Hned jak jsem ho uviděla, řekla jsem si, páni, ten je tak maličký. Je krásný a roztomilý. Já vím, opakují se, ale no co. Prostě je a basta.

Míček jen trochu očuchal. Na hračku vypadající jako flák masa se vrhl. A už ho nepustil. Tak jsme si hráli na přetahovanou, jasně, že jen na oko vyhrával.

A málem jsem zapomněla. Upletla jsem mu tahadlo. Nastřihala jsem tři pruhy látky ze starého trička, spletla do copu a na začátku a konci udělala uzly a bylo to. A přetahovaná mohla začít. Líbilo se mu to, bylo to napínavé. Jestli utahá on mě, nebo já jeho. Myslím tím do limbu. Bylo to nerozhodné. Čipera jeden.  Ale myslím, že až jsem odešla, že únavou usnul.

Má skvělé rodiče. Lidské. Už umí povel „Sedni“, „Ke mně“ a aportuje. A čurá na vyhrazené místo. Ve dvou měsících. Nevěřila jsem, ale opravdu to umí. Viděla jsem to na vlastní oči.

Pravda, jednou si přede mnou ucvrkl vedle, ale to jenom proto, že jsem ho při další návštěvě zabavila novou hračkou – malým pojízdným psím kamarádem.

Trošku povyrostl. Ale samozřejmě do krásy. Minule mě trochu kousal. Páni, ten dětský psí chrup je pěkně ostrý. Za jeho krásné psí oči jsem mu to okamžitě odpustila.

Co čeká Charlieho? Za týden jde na první dětskou psí prohlídku k veterináři. Zřejmě dostane pořádné psí očkování. To proto, aby byl do života odolný a mohl už lítat po venku.

Neříkejte to jeho lidským rodičům, ale mám v plánu ho naučit znakovat.  Respektive rozumět jednotlivým znakům. Špatně slyším a umím znakový jazyk. Jak efektivně komunikovat s člověkem se sluchovým postižením se dozvíte kliknutím zde. Nevěříte, že to jde? Podívejte se na můj další článek: Umějí psi znakovat?

Simona Šumberová
Jsem introvertka, mám ráda přírodu a zvířátka a mou zálibou je čtení. Pomáhám lidem s vadou sluchu – neslyšícím, těžce nedoslýchavým rozumět světu kolem i sobě sama a slyšícím lidem poznat co tito lidé prožívají a jak s nimi efektivně komunikovat. Jsem autorkou ebooku 3 kroky, jak lépe rozumět, i když špatně slyšíme , ebooku Špatně slyším, nekřičte! a Malého průvodce zákony a paragrafy pro osoby se sluchovým postižením, Více o mně se dozvíte Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.